Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie zakročila kvůli ilegálům z ciziny

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Německá policie dnes zakročila proti zločinecké síti, jež umožňovala ilegální zaměstnávání cizinců, především Ukrajinců, v Německu. Během rozsáhlé operace policisté prohledali množství bytů a různých objektů v šesti spolkových zemích, napsala agentura DPA.

Kriminální aktivity sítě se týkaly nejen pašování lidí, ale také falšování dokladů a ilegálního zaměstnávání. Ukrajinci se tak mohli na úřadech přihlašovat s falešnými identifikačními dokumenty Evropské unie. Ilegální práci jim v různých firmách zprostředkovávala agentura zločinecké organizace. Příjezd do Německa a pobyt byly označeny jako turistika, aby se tak obešlo jinak nezbytné uvedení důvodu pobytu.

Razie úřady provedly v Dolním Sasku, Brémách, Šlesvicku-Holštýnsku, Severním Porýní-Vestfálsku, Braniborsku a Porýní-Falci. Nasazeno do nich bylo 510 pracovníků spolkové policie, kteří zajistili řadu důkazních materiálů - datové nosiče, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony, různé dokumenty, peníze a rovněž zbraně.

V oblasti dolnosaského Osnabrücku policie také zadržela jednoho podezřelého, na kterého byl vydán zatykač. U několika dalších podezřelých policisté zkontrolovali totožnost. Státní příslušnost těchto osob úřady neupřesnily.

Témata:  policie Německo Německo práce na černo

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy