Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo eviduje 3520 nových případů covidu, deset lidí zemřelo

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německé zdravotní úřady za poslední den nahlásily 3520 nových případů nemoci covid-19 a 10 úmrtí. Minulý čtvrtek bylo nově nakažených 1890 a úmrtí bylo 42. Vyplývá to z dnešních ranních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se za tuto dobu v průměru nakazilo na 100.000 obyvatel, od 6. července stoupla ze 4,9 na dnešních 16,0.

Tento údaj se za uplynulé tři týdny více než ztrojnásobil a stále stoupá. Úřady se právě tímto číslem řídí při posuzování nutnosti změn protiepidemických opatření, podle agentury DPA by se ale v budoucnu měly brát v potaz i další údaje, například počet hospitalizovaných.

Od začátku pandemie na začátku minulého roku Německo eviduje 3,77 milionu nakažených a 91.702 lidí s virem SARS-CoV-2 v těle zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo 3,655 milionu lidí. Skutečný celkový počet infikovaných bude pravděpodobně výrazně vyšší, protože na mnohé případy nákazy se nepřijde, upozorňuje agentura DPA.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

7. června 2026 18:06

Daniel Krejčík přiznal: Po rozchodu s partnerem chodím na terapie

Herec Daniel Krejčík v současné době prochází velmi náročným životním obdobím. Poté, co oznámil rozvod s ředitelem školy Jiřím Vymětalem, se rozhodl otevřeně sdílet své pocity a způsob, jakým se vyrovnává s osobním zklamáním.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.