Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo má 14.964 nově nakažených, nejvíc od začátku pandemie

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo za poslední den hlásí 14.964 nových případů koronavirové infekce, což je podle agentury DPA nejvíce od začátku současné pandemie. Rekord za úterý zaznamenalo také přibližně osmkrát menší Česko, kde testy nově potvrdily nákazu 15.663 lidem.

Současné údaje jsou ale s těmi z jara srovnatelné jen v omezené míře, protože během první vlny pandemie hygienici prováděli výrazně méně testů, a objevili proto menší počet případů infekce, upozorňuje DPA. Minulou středu německý Institut Roberta Kocha informoval o 7595 nově nakažených.

V Německu se koronavirem podle propočtů ČTK doposud nakazilo 464.239 lidí.

Za současného nepříznivého epidemického vývoje chce kancléřka Angela Merkelová razantně zpřísnit opatření proti šíření nákazy. Podle DPA při dnešním jednání s premiéry spolkových zemí navrhne mimo jiné uzavření barů, klubů, diskoték a restaurací, a rovněž divadel, kin, bazénů a dalších sportovišť. Zakázána mají být také setkání více než dvou lidí, kteří nejsou z jedné domácnosti. Opatření by měla platit od 4. listopadu do konce měsíce.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

19. ledna 2026 13:52

Jak je to s jejich vztahem? Jan Tuna a Nela Boudová mají co vysvětlovat

Mnozí lidé si slova Nely Boudové na sociální síti vykládali jako potvrzení rozchodu s novinářem Janem Tunou. Právě on dostal příležitost vnést do celé záležitosti trochu světla. To se mu ale úplně nepovedlo. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy