reklama

Dosavadní denní maximum co do počtu nově nakažených Německo zaznamenalo 18. prosince loňského roku, kdy testy prokázaly koronavirus u 33.777 lidí. Nejvyšší bilanci úmrtí s covidem-19 pak země evidovala 14. ledna, kdy za 24 hodin zemřelo 1244 osob, které se před tím infikovaly.

Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 83 miliony obyvateli prokazatelně infikovalo více než 2,7 milionu lidí, zemřelo jich 75.780. Skutečný počet celkově nakažených však bude pravděpodobně vyšší, protože řada infekcí není odhalena, podotkla DPA.

Zotavilo se dosud více než 2,4 milionu lidí, u kterých testy prokázaly nákazu koronavirem.

Jedním z nových opatření proti šíření nákazy bude od pondělí povinný test před nástupem do letadla pro všechny cestující do Německa. Berlín ale zároveň v pátek oznámil, že s účinností od neděle 28. března vyřadí Českou republiku, Slovensko a rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru. Na seznamu, který prakticky znemožnil cestování mezi Německem a Českem, byla republika od poloviny února. Nyní bude Německo nahlížet na Česko jako na oblast s vysokou mírou infekce.

reklama