"Společně s Nizozemskem budeme v (obci) Stetten am kalten Markt cvičit ukrajinské vojáky ve zneškodňování min," řekla Lambrechtová, která se zúčastnila dnešního zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu na americké letecké základně Ramstein v Německu. Uvedla, že vojenská škola ve zmíněné obci v Bádensku-Württembersku na západě Německa má kapacitu pro dvacet ukrajinských vojáků.

Školení podle Lambrechtové začne velmi brzy, obě země již výcvik s Kyjevem koordinují. "Poskytneme ukrajinským vojákům také materiál," dodala.

Podle Lambrechtové dostane ukrajinská armáda též balíčky se zimním vybavením a brzy obdrží i zbývající přislíbené samohybné protiletecké systémy Gepard. Německo přislíbilo dodat Ukrajině 30 těchto obrněných systémů, 20 z nich již podle vládního seznamu poskytnuté pomoci ukrajinská armáda už obdržela.

Společně s Nizozemskem německá armáda předala Ukrajině samohybné houfnice PzH 2000, kterých Německo ve spolupráci s Nizozemskem poslalo na Ukrajinu deset. Německo rovněž cvičilo ukrajinské dělostřelce.