Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německý prezident odvolal z bezpečnostních důvodů cestu do Kyjeva

Frank-Walter Steinmeier
Frank-Walter Steinmeier
Foto: Petr Mráček

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier z bezpečnostních důvodů odvolal cestu do Kyjeva plánovanou na čtvrtek. S odvoláním na vládní zdroje na Ukrajině a v Berlíně o tom dnes informoval deník Bild.

List uvedl, že prezidenta od cesty odrazovalo německé ministerstvo zahraničí, vnitra i bezpečnostní úřady. Podle informací deníku bude brzy stanoven nový termín návštěvy. Úřad německého prezidenta zprávu odmítl komentovat.

Německý prezident zastává převážně ceremoniální roli. Cestu do ukrajinského hlavního města plánoval už v dubnu. Ale Kyjev ho nejprve odmítal uvítat kvůli obavám ze Steinmeierova dřívějšího postoje, kdy podporoval sbližování s Ruskem. Mezitím se tato diplomatická roztržka urovnala.

Témata:  Frank-Walter Steinmeier Kyjev

Související

Aktuálně se děje

10. dubna 2026 8:27

Agáta Hanychová se z drsného rozchodu nesložila. Teď zažívá nepopsatelné

Agáta Hanychová po podcastovém rozchodu s někdejší kamarádkou Ornellou Koktovou rozjíždí nový projekt, což nikdy není jednoduché. Na jednu věc se ale zatím může spolehnout. Co to tak může být?

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy