Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němečtí hasiči v Saském Švýcarsku hlásí pokrok v likvidaci žhnoucích uhlíků

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Situace v Saském Švýcarsku, kde na 800 německých hasičů bojuje s lesním požárem, se od pondělí zlepšila. Zasahujícím jednotkám se v německé části národního parku daří likvidovat oblasti se žhnoucími a doutnajícími uhlíky. Pokrok byl znatelný především v katastru pohraničního města Sebnitz, který přímo sousedí s Českem.

"Díky neúnavnému úsilí záchranných složek v uplynulých dnech se podařilo uhasit požár na území města Sebnitz a zlikvidovat ohniska žhavých uhlíků. Na území města Sebnitz tak nyní nehrozí žádné akutní nebezpečí," oznámil dnes okres Saské Švýcarsko-Východní Krušnohoří, na jehož území národní park leží.

Díky úspěchu hasičů byl na území Sebnitz odvolán stav ohrožení, který úřady kvůli požáru vyhlásily. Nadále zde ale platí zákaz vstupu do lesů. Stav ohrožení je prozatím v platnosti v katastru města Bad Schandau, kde jsou stále ohniska žhavých uhlíků.

V Českém Švýcarsku, tedy v české části národního parku, zbývá hasičům dohasit asi 80 hektarů. Němečtí hasiči dnes uváděli, že stále zasahují na ploše asi 150 hektarů. V Českém Švýcarsku začalo hořet před dvěma týdny a oheň se postupně rozšířil i na německou stranu parku.

Témata:  hasiči požáry Německo

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy