Dvaašedesátiletá Hochulová byla uvedena do úřadu krátce po půlnoci místního času (6:00 SELČ) při krátké a soukromé ceremonii v newyorském Kapitolu. Při další, tentokrát veřejné ceremonii dnes ráno Hochulová slíbila svěží přístup ke státní správě založený na spolupráci.

"Chci, aby lidé znovu věřili vládě. Je pro mě důležité, aby lidé měli důvěru," uvedla guvernérka s tím, že zahájila i jednání s dalšími demokratickými lídry, kteří si za Cuomovy vlády stěžovali na nedostatečné zapojení do záležitostí státu. Zmínila mimo jiné starostu New Yorku Billa de Blasia.

Cuomo úřad opustil s úderem půlnoci. Odchod oznámil 10. srpna, rezignační dopis v pondělí odevzdal do rukou předsedů dvou komor zákonodárného sboru státu New York. Poslední den v úřadu 63letý demokrat zveřejnil přednahraný projev, ve kterém podle agentury AP obhajoval svou desetiletou práci na pozici newyorského guvernéra a označil se za oběť mediální štvanice.

Cuomově rezignaci předcházelo zveřejnění zprávy newyorské prokuratury, v níž vyšetřovatelé dospěli k závěru, že Cuomo sexuálně obtěžoval 11 různých žen. Ve zprávě se tvrdí, že Cuomo vystavil ženy nechtěným polibkům, sahal jim na prsa nebo hýždě či se jich jinak nevhodně dotýkal, měl nevhodné poznámky ohledně jejich vzhledu případně sexuálního života a vytvořil pracovní prostředí "plné strachu a zastrašování". Cuoma následně k odchodu vyzvaly desítky kolegů z Demokratické strany včetně amerického prezidenta Joea Bidena.

Mezinárodní televizní akademie IATAS dnes zároveň oznámila, že bývalému guvernérovi odebírá ocenění Emmy. Speciální Cenu zakladatelů dostal Cuomo za vystupování na tiskových konferencích, na nichž informoval o vývoji boje proti pandemii covidu-19.