reklama

Na zamrzlý gracht vyrazili lidé s bruslemi, jen tak v botách a jeden odvážlivec se na ledu pohyboval i na skateboardu, kterému odmontoval kolečka. "Je to skvělé a teď je to navíc něco, co se dá zažít jen jednou za několik let. Takže když je příležitost, jděte do toho," řekl agentuře AP Marc Burkett, který si právě šněroval brusle.

Na zamrzlé kanály a rybníky zamířili lidé po celém Nizozemsku. Rozhodli se využít jedinečné příležitosti - podle předpovědi počasí totiž začne led brzy tát.

Mnohde bylo lidí tolik, že místní úřady vyzvaly, aby se kvůli nebezpečí nákazy koronavirem neshlukovali. Bruslit mají podle nich na zamrzlých plochách co nejblíže svému domovu.

Navzdory výzvám se ale řada Nizozemců rozhodla vyrazit na oblíbená kluziště. Parkoviště u známých větrných mlýnů v Kinderdijku bylo podle místního zpravodajského webu Rijnmond plné už v půl osmé ráno. "Kinderdijk je plný," uvedla na twitteru obec Molenlanden, pod kterou Kinderdijk patří. Její starosta Theo Segers na videu vyzval, aby lidé na zamrzlý kanál už nejezdili. Také rotterdamská radnice dnes na twitteru odrazovala obyvatele města od návštěvy zamrzlých rybníků Bergse Plassen.

reklama