Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nizozemí si oddechlo. Útočník z Haagu byl dopaden

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Nizozemská policie dnes zatkla 35letého muže, který je podezřelý, že v pátek v centru Haagu napadl nožem tři teenagery. Policisté na twitteru uvedli, že zatčený nemá žádné trvalé bydliště a že se jej chystá vyslechnout. Při útoku utrpěli zranění 13letý chlapec a dvě patnáctileté dívky, po ošetření byli všichni tři ještě v pátek propuštěni z nemocnice.

Policejní mluvčí Marije Kuiperová během dneška novináře ujistila, že policie nasadila všechny síly, aby útočníka dopadla.

Podle ní vyšetřovatelé zatím sledují několik hypotéz ohledně útočníkovy identity a motivu. Policisté už vyslechli i tři zraněné, kteří se vzájemně neznali.

?? Alankomaat: #Haag­issa joukkopuukotus. Poliisi etsii iskusta eurooppalaista tummempaa miestä, jolla on tummat kiharat hiukset.Mies puukotti kolmea tavaratalossa Grote Marktstraat -kadulla ja pakeni paikalta. Motiivista ei tietoa.? VIDEOhttps://t.co/fLWs41PJZ5 pic.twitter.com/eHYFFm12GN

— HommaMedia (@HommaMedia) November 29, 2019

Útok na haagském bulváru Grote Marktstraat se v pátek odehrál v době, kdy tam vzhledem k ohlášeným slevám u příležitosti takzvaného černého pátku nakupovalo velké množství lidí. Stal se jen několik hodin poté, co muž na londýnském mostě London Bridge nožem zavraždil dva lidi; policie, která ho na místě zastřelila, útok označila za terorismus.

Témata:  Nizozemí útok

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy