Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nizozemí svírá strach. Explodovaly dvě bomby, pachatel uniká

Amsterdam, Nizozemí
Amsterdam, Nizozemí
Foto: Pixabay

Třídírnami pošty dvou nizozemských firem dnes ráno otřásly výbuchy. Způsobily je zřejmě dopisové bomby, informovala na twitteru nizozemská policie. Zranění podle ní nikdo neutrpěl, rozsah škod zatím není znám.

Výbuchy zazněly brzy ráno v podnicích v Amsterodamu a městě Kerkrade, které leží na jihovýchodě Nizozemska u německé hranice. V prvním z nich explodoval balíček krátce před 08:00 SEČ, v druhém asi o půl hodiny později.

De @PolLimburg en de brandweer doen onderzoek na explosie briefpakket in postsorteercentrum #Kerkrade. pic.twitter.com/Uvm23fe2QH

— Bjorn Thimister (@BjornThimister1) February 12, 2020

Dopisové bomby dostalo podle veřejnoprávní stanice NOS v lednu už několik jiných firem v Amsterodamu, Rotterdamu, Utrechtu a Maastrichtu. Žádná z nich ale nevybuchla.

Zda spolu dnešní dva případy souvisí a zda souvisí některý z nich s lednovými výbuchy, není podle policie zatím jasné. V souvislosti s balíčky s výbušninou zatím nizozemští policisté nikoho nezadrželi.

Témata:  Nizozemí výbuch policie Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

14. června 2026 14:08

Vlakem přímo do Hamburku. České dráhy obnovují provoz

O víkendu má DB InfraGO obnovit provoz na přímé trati z Berlína do Hamburku. Od neděle 14. června vstoupí v platnost plánované jízdní řády. Česká republika znovu získá přímé a rychlé spojení s Hamburkem a Kielem a v plném plánovaném rozsahu bude nabídnuté spojení do Kodaně. Cesta z Prahy do Hamburku bude trvat nově pouze 6 hodin, je to zhruba o 40 minut méně oproti období před výlukou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy