Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Noční útoky pokračovaly v Rusku i na Ukrajině

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Útok dronů v noci na dnešek způsobil požár v elektrárně v Novočerkassku na jihozápadě Ruska. Požár již byl uhašen, dva bloky elektrárny ale musely být odstaveny. I Rusko v noci zaútočilo na energetickou infrastrukturu Ukrajiny, napadlo Oděskou a Mykolajivskou oblast, kde zasáhlo energetická zařízení.

Jeden z telegramových kanálů informoval o výbuších u tepelné elektrárny a o přeletu zhruba 20 dronů nad oblastí nedaleko Rostova na Donu, uvedl server Ukrajinska pravda. Další kanál, který má dobré kontakty v ruských bezpečnostních složkách, také potvrdil, že za požárem stál útok dronů.

Gubernátor Rostovské oblasti Vasilij Golubev potvrdil požár v elektrárně prostřednictvím telegramu, neposkytl ale informaci o jeho příčině. Uvedl, že byl rychle uhašen, ale dva bloky elektrárny jsou mimo provoz, což způsobilo dočasný výpadek dodávek elektřiny.

Nikdo podle Golubeva nebyl zraněn. Později ruské ministerstvo obrany doplnilo, že protivzdušná obrana nad regionem sousedícím s Ukrajinou sestřelila 11 bezpilotních letounů.

I Rusové v noci také podnikly útoky dronů, konkrétně na oblasti Oděsa a Mykolajiv, přičemž se zaměřili na energetická zařízení a obytnou budovu. Při útoku bylo zraněno jedenáct lidí.

Obranné síly oznámily, že před útokem bezpilotního letadla "ruští teroristé odpálili protiradarovou střelu Kh-31P." Rusové následně zasáhli energetické zařízení v Mykolajivské oblasti a způsobili požár, který byl později uhašen.

Trosky sestřeleného dronu poškodily energetické zařízení v Oděské oblasti a způsobily požár a částečný výpadek elektřiny ve městě Oděsa a okolních vesnicích.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy