Britský server uvádí, že z Velké Británie bylo deportováno pouze 6% migrantů, kteří od prosince nelegálně překročili kanál La Manche na malých lodích. A to navzdory varování premiéra Borise Johnsona, že tito migranti budou ve velkém posláni zpět.

Od konce loňského roku přitom opět došlo k nárůstu počtu migrantů, kteří zdolali kanál La Manche oddělující Británii od pevninské Evropy. Tehdejší ministr vnitra Sajid Javid sice před časem označil nelegální přechody za „závažný incident“, problém se ale stále nedaří efektivně řešit.

Po více než devíti měsících od tohoto prohlášení ovšem server Sky News zjistil, že bylo navráceno jen velmi málo migrantů, kteří se touto cestou nelegálně dostali do Británie.

Britské ministerstvo vnitra odmítlo říci, kolik migrantů překročilo kanál a dostalo se mezi prosincem 2018 a říjnem letošního roku z Francie do Velké Británie na malých lodích. Podle dat z několika různých zdrojů, včetně policejních záznamů a místních hlášení o příjezdech migrantů, server spočítal, že jich bylo 1 456.

Ministerstvo vnitra zároveň uvádí, že se letos deportovalo „přes 85 migrantů“. V praxi to tedy znamená, že zpět bylo posláno pouze asi 6% nelegálních migrantů – tedy asi jedna ze 17 osob.

reklama