reklama

Rjabkov důrazně popřel, že by Moskva a Havana jednaly o rozmístění ruských raket středního a krátkého doletu na Kubě. "Ne, takové téma jsme neprobírali. Není žádný důvod se jím zabývat," citovala agentura TASS vyjádření Rjabkova.

Náměstek v této souvislosti poukázal na to, že platí moratorium na rozmísťování takových systémů do té doby, "dokud se neobjeví americké systémy". "V tomto ohledu se nyní nic nezměnilo," konstatoval Rjabkov. "Během (Medveděvovy) návštěvy se neposuzovaly ani žádné tomu blízké otázky," dodal.

Medveděv na závěr návštěvy v kubánské metropoli řekl, že žádné sankce vůči bývalému Sovětskému svazu a nyní proti Rusku ke změnám v zahraniční politice Moskvy nikdy nevedly. A tak to podle něj zůstane. "Rusko se nepoddá vnějšímu tlaku, stejně jako Kuba, a odpovědí na tlak musí být naše těsnější spolupráce," zdůraznil premiér. Poznamenal přitom, že nyní se vůbec "upevňuje součinnost Ruska a latinskoamerických zemí".

Předseda ruské vlády své hostitele také ujistil, že spolupráce s Kubou má pro Rusko mimořádný význam, protože obě země měly vždy vřelé vztahy. "Kuba zůstává důležitým partnerem Ruska v Latinské Americe," zdůraznil podle agentury TASS ruský premiér.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama