Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

NYT: Personální šéf Bílého domu chystá rezignaci, velkou změnu v Bidenově týmu

Bílý dům, Washington D.C., USA
Bílý dům, Washington D.C., USA
Foto: Pixabay

Personální šéf Bílého domu Ron Klain chystá v řádu týdnů rezignaci. S odkazem na své zdroje o tom dnes informoval deník The New York Times (NYT). Byla by to první významná personální změna v týmu amerického prezidenta Joea Bidena po více než dvou letech ve funkci.

Klainův odchod se podle jeho spolupracovníků připravuje od listopadu a v současné době se hledá jeho nástupce. Oficiální oznámení podle NYT nejspíš přijde po Bidenově poselství o stavu unie, které přednese 7. února.

Jedenašedesátiletý Klain s Bidenem spolupracuje už více než 30 let. Pomáhal mu s kampaní už v roce 1987, kdy se tehdejší senátor Biden poprvé ucházel o demokratickou nominaci do prezidentských voleb. V 90. letech Klain vedl kancelář tehdejšího viceprezidenta Ala Gorea. Na stejné pozici pracoval i v době, kdy byl Biden viceprezidentem Baracka Obamy.

Klain pomohl Bidenovi s několika zásadními projekty a legislativními bitvami, píše NYT. Jmenuje plán na obnovu ekonomiky po pandemii covidu-19, s opozicí vyjednané investice do infrastruktury nebo největší soubor investic v dějinách Spojených států směřujících do ochrany životního prostředí.

Témata:  Bílý dům USA Joe Biden

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy