Očkovaným turistům budou thajské úřady od května pouze doporučovat, aby si během pobytu v Thajsku udělali samotest. Neočkovaní turisté budou moci přicestovat, pokud předloží negativní PCR test na koronavirus, který podstoupí během 72 hodin před odletem. Podle thajských médií má rozvolnění pravidel platit od 1. května.

Thajsko patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Asii a před pandemií nemoci covid-19 se turistický sektor podílel na thajském hrubém domácím produktu asi 12 procenty. V roce 2019 navštívilo zemi 40 milionů turistů. Pandemie Thajsko tvrdě zasáhla, země ztratila tři miliony pracovních míst souvisejících s turistickým ruchem a roční příjmy v odhadované výši 50 miliard dolarů.

Turistický ruch v Thajsku nyní opět oživuje, čísla ale zdaleka nedosahují úrovně před pandemií. V březnu přicestovalo 210.800 turistů, zatímco v roce 2019 to za stejný měsíc bylo 3,3 milionu.

V Thajsku, které má 70 milionů obyvatel, nyní denně přibývá kolem 20.000 nových nákaz koronavirem a stovka úmrtí pacientů s covidem.