reklama

"Po roce od začátku zdravotnické krize čelíme další vlně nákazy: za poslední týden jsme zaznamenali 150.000 nových případů, o týden dříve to bylo 131.000," uvedl premiér Draghi. Řekl, že si je vědom, že zpřísněná opatření mají dopad na vzdělání dětí, ekonomiku i duševní stav obyvatelstva. "Ale jsou nezbytná, abychom se vyvarovali dalšího zhoršení, které by nevyhnutelně vedlo k ještě přísnějším omezením," řekl premiér.

Podle agentury ANSA ministr zdravotnictví chystá výnos, kvůli kterému bude od pondělí polovina z 20 italských krajů v nejpřísnějším, červeném, stupni opatření. Jedná se o nejlidnatější oblasti jako Lombardie a Milán, Piemont, Benátsko, Emilia-Romagna, Kampánie či Lazio s hlavním městem Římem. V červených zónách je přerušeno prezenční vyučování, lidé mohou opustit své bydliště jen v odůvodněných případech a otevřené jsou pouze obchody s nezbytným zbožím.

Ve středním, oranžovém stupni, by měl být od příštího týdne zbytek italských regionů s výjimkou Sardinie. Ostrov zůstává v nejmírnějším bílém pásmu. V celé Itálii stále platí zákaz nočního vycházení a jsou omezené cesty mezi regiony.

Také dnes ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo za předchozích 24 hodin přes 20.000 nových případů nákazy koronavirem. Bylo jich téměř 27.000. Úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 bylo za poslední den 380. Zvyšuje se také obsazenost na jednotkách intenzivní péče. Od začátku epidemie Itálie zaznamenala 3,17 milionu případů nákazy koronavirem a přes 100.000 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.

reklama