Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Odbory odvolávají plánovanou stávku na německé železnici

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Stávka na německé železnici, která měla začít v neděli večer a dotknout se i spojů jedoucích přes české území, se ruší. Odborová unie EVG zastupující přes 200 tisíc pracovníků to oznámila poté, co došlo ke splnění jednoho z klíčových požadavků.

O zrušení stávky informovala AP. Dopravce Deutsche Bahn tvrdí, že souhlasil s požadavkem odborů, aby minimální hodinová mzda ve výši 12 eur byla zcela obsloužena základní mzdou, nikoliv také prostřednictvím bonusů.

I podle aktuálních informací Českých drah od partnerů z Německa byla stávka, která měla začít v neděli ve 22 hodin a skončit o půlnoci z úterý na středu, odvolána. Přesto jsou nadále avizována omezení v provozu dálkových i regionálních vlaků.

"V tuto chvíli čekáme na konkrétní opatření německých dopravců k provozu mezistátních vlaků mezi ČR a Německem. Sledujte prosím aktuální informace na www.cd.cz/omezeniprovozu nebo na strankách dopravců Deutsche Bahn a Die Länderbahn," uvedly ČD.

Témata:  Německo vlaky

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy