Nejvíce postiženou zemí světa zůstávají co do počtu potvrzených případů nákazy Spojené státy americké. Země s 328 miliony obyvatel má už více než 8,1 milionu infikovaných. Na druhé příčce je Indie, která hlásí téměř 7,6 milionu nakažených z 1,3 miliardy obyvatel. Třetí nejvíce zasaženou zemí je nadále Brazílie, která má zhruba 209 milionů obyvatel a potvrdila již 5,2 milionu nakažených.

V první desítce států s nejvyšším počtem potvrzených případů koronaviru jsou ještě Rusko, Argentina, Kolumbie, Španělsko, Francie, Peru a Mexiko. Země Severní a Jižní Ameriky zaznamenaly dosud téměř polovinu všech případů nákazy na světě. Podíl Evropy na celkovém počtu infikovaných je nyní 17 procent.

V Česku se dosud nákaza virem SARS-CoV-2 zjistila zhruba u 174.000 lidí. Za neděli přibylo 5059 potvrzených případů, což je nejvyšší nedělní nárůst od začátku epidemie. Podle žebříčku JHU je Česko celosvětově co do počtu případů jednatřicáté.

Podle Reuters trvalo jen 32 dní, než se počet potvrzených případů infekce zvýšil z 30 na 40 milionů. Nárůst z 20 na 30 milionů trval 38 dní, z deseti na dvacet milionů to bylo 44 dní. Od prvního nahlášeného případů v čínské provincii Wu-chan do dosažení prvních deseti milionů odhalených případů na světě uplynuly tři měsíce. Rekordní denní nárůst nových případů zaznamenal svět v pátek, kdy jich přibylo 400.000.

Agentura Reuters upozornila, že podle odborníků je počet nakažených ve skutečnosti mnohem vyšší.

S covidem-19, který vir SARS-CoV-2 způsobuje, zemřelo na celém světě již více než 1,1 milionu infikovaných.