reklama

Je to reakce na čtvrteční rozhodnutí italského Senátu, který zbavil Salviniho imunity pro trestní stíhání, takže politik může být stíhán za svou migrační politiku v době, kdy řídil ministerstvo vnitra.

Szijjártó napsal, že liberální tisk čtvrteční rozhodnutí v Itálii oslavuje jako vítězství, ale byl to Salvini, "kdo si nepřál, aby se mohli imigranti přijíždějící nelegálně, převaděči a jejich spojenci - tak zvané nevládní organizace - vysmívat italským a evropským zákonům, porušovat všechna existující pravidla a svévolně používat italské přístavy k nelegálnímu vstupu do Evropy".

Podle maďarského ministra se Salvini rozhodl ochránit Itálii i Evropu a "dokázat, že to, co Maďarsko dělá na souši, lze dělat i na moři a že je možné chránit pozemní evropskou hranici stejně jako námořní". Ukázal prý svou činností, že Brusel lže, když tvrdí, že chránit námořní evropskou hranici je nemožné.

"Stačí pouze brát naše zákony vážně a vymáhat je. Pro překročení hranice platí pravidla a dodržovat je musí všichni," dodal šéf maďarské diplomacie.

reklama