reklama

Brazílie v uplynulých 24 hodinách zaznamenala dalších 1211 úmrtí s koronavirem a 51.147 nově nakažených. Celková bilance mrtvých vzrostla na 86.449.

V rakouském alpském středisku Sankt Wolfgang, kde se tento týden objevila nákaza koronavirem u sezónních hotelových zaměstnanců, se zvyšuje počet odhalených případů. Hygienici v noci na dnešek informovali, že nakažených je už 44. Testováno zatím bylo více než šest stovek osob, ale polovina z nich ještě nezná výsledek. Podle úřadů je riziko pro hosty vzhledem k bezpečnostním opatřením minimální.

S lokálním ohniskem nákazy mezi sezónními pracovníky bojují i němečtí hygienici. Na farmě v bavorském Mammingu u Řezna se infekce do dneška potvrdila u 174 lidí. Podnik s více než 500 zaměstnanci je v přísné karanténě. Na farmě v létě se sběrem úrody pomáhají brigádníci zejména z východní Evropy, především z Rumunska. Celkově počet prokázaných případů koronaviru v Německu stoupl v sobotu o 305.

Bilance nově nakažených v Rusku pozvolně klesá. Za posledních 24 hodin se nakazilo 5765 lidí. Výrazně klesl i počet nových úmrtí: na 77 v porovnání se 146 v předchozím dni. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa s přibližně 146 miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo 812.485 lidí. Z nich 13.269 nákaze podlehlo a vyléčilo se 600.250 osob.

Nepříznivě se epidemie vyvíjí také na části Balkánského poloostrova. V Srbsku za poslední den přibylo 467 potvrzených případů koronavirové nákazy, což je rekord. Už 2600 lékařů, učitelů, umělců či opozičních představitelů podepsalo petici, v níž žádají odvolání krizového štábu, zřízeného pro koordinaci boje proti pandemii.

Dramatická je situace i v sousední Severní Makedonii a Bosně a Hercegovině, kde dnes shodně padla hranice 10.000 nakažených. V Chorvatsku naopak nákaza mírně ustupuje. Za posledních 24 hodin zde evidovali 65 nových případů, což je pokles již čtvrtým dnem po sobě.

reklama