Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pandemie koronaviru pokořila další rekord. Přes 230 tisíc nakažených za den

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: pexels.com

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených koronavirem od začátku pandemie. Po celém světě se podle ní za 24 hodin infekce potvrdila u rekordních 230.370 osob.

Denní počty úmrtí spojovaných s covidem-19 zůstávají stabilní a pohybují se kolem 5000 denně, píše agentura Reuters.

Největší denní přírůstky evidují tři nejhůře zasažené země, tedy Spojené státy, Brazílie a Indie. Denní počty rychle narůstají také v Jihoafrické republice.

Dosavadní rekord přitom platil pouze dva dny. V pátek WHO oznámila do té doby nejvyšší nárůst, který činil 228.102 infikovaných za den.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie celosvětově monitoruje, se globálně od začátku pandemie potvrdilo 12,77 milionu nálezů na SARS-CoV-2. Současným tempem tak svět zřejmě již začátkem příštího týdne překoná hranici 13 milionů infekcí. Komplikacím spojeným s covidem-19 podlehlo celosvětově přes 566.000 lidí.

Rusko dnes oznámilo 6615 nových případů nákazy koronavirem a 130 mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 za uplynulých 24 hodin. Ačkoliv se jedná o poměrně vysokou bilanci, je v souladu s trendem posledních několika týdnů.

Údaje jsou v posledních dnech víceméně stabilní rovněž v Německu či Rakousku, které za sobotu ohlásily 248, respektive 114 nových infekcí.

Rakouský ministr Sebastian Kurz v dnes uveřejněném rozhovoru řekl, že chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší členové EU. Konkrétní země přitom nejmenoval, podle evropských statistik však vykazují nejnižší HDP na hlavu Lotyšsko, Rumunsko, Řecko, Chorvatsko a Bulharsko. Podle Kurze by peníze z fondu měly být přidělovány více podle dopadu pandemie na hospodářský výkon zemí a měly by plynout do oblastí jako výzkum a vývoj v souvislosti s rozvojem digitální infrastruktury, nebo na ochranu klimatu. Rakousko patří ve vztahu vůči balíku obnovy, který má pomoci překonat důsledky koronavirové krize, spolu s Nizozemskem, Dánskem a Švédskem k zemím takzvané úsporné čtyřky.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 USA Brazílie Rusko Sebastian Kurz WHO

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.