reklama

Podle neupřesněných zdrojů tohoto portálu se případ týkal muže z bratislavské Petržalky. Pacient byl převezen do Nemocnice Kramáry, ale provedené testy neprokázaly, že se nakazil novým typem koronaviru, jehož se v těchto dnech obává celý svět.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví v první reakci zprávu o prověřování možné nákazy nepotvrdilo, ale ani nepopřelo. Sdělilo, že situaci velmi pečlivě monitoruje. "Na Slovensku koronavirus k dnešnímu dni nebyl potvrzen. Resort však dělá všechna preventivní opatření s cílem maximální ochrany obyvatelstva," uvedla mluvčí ministerstva Zuzana Eliášová.

Úřad má podle ní situaci pod kontrolou a v pondělí bude o tématu spolu s odborníky zevrubně informovat.

Nový typ koronaviru se začal šířit koncem prosince z města Wu-chanu, které je správním střediskem čínské provincie Chu-pej. Nemoci způsobené tímto virem v Číně už podlehlo 56 lidí a nakažených je přes 2000. Potvrzené případy onemocnění hlásí téměř desítka asijských zemí, ale i USA, Kanada, Austrálie a Francie. Ve Vietnamu se podezření na nákazu prověřuje i u jednoho občana ČR. V Rakousku testují čínskou letušku.

reklama