Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež František se chystá jednat o možné návštěvě Ukrajiny

Papež František
Papež František
Foto: unsplash.com

Papež František bude v brzké době jednat s představiteli Ukrajiny o možné návštěvě této země, která se stala terčem ruského útoku. Papež to podle agentury Reuters uvedl při dnešním setkání s dětmi ve Vatikánu.

"Můžete přijít na Ukrajinu zachránit všechny děti, které tam teď trpí?" zeptal se při setkání ukrajinských chlapec. Papež odpověděl, že často myslí na ukrajinské děti a že chce zemi navštívit, musí ale vybrat vhodnou dobu.

"Není snadné učinit rozhodnutí, které by mohlo způsobit více škody než užitku," řekl papež. "Příští týden přijmu zástupce ukrajinské vlády, kteří přijdou, abychom si promluvili mimo jiné o mé možné návštěvě. Uvidíme, co se stane," dodal.

František od začátku ruské invaze 24. února opakovaně vyzývá k ukončení války a Vatikán vyvíjí diplomatické úsilí ve snaze pomoci uzavření příměří. Papeže již na Ukrajinu pozvali například prezident Volodymyr Zelenskyj a kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Témata:  Papež František Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

18. května 2026 21:13

Laďka Něrgešová otevřeně: Lékaři ji odmítli pustit do práce, okamžitě musela na operaci

O těžkých chvílích, kdy se dozvěděla o své diagnóze zhoubného nádoru na mozku, se v podcastu Na vlnách s Bárou Divišovou otevřeně rozmluvila moderátorka Laďka Něrgešová. Od chvíle, kdy si vyslechla kruté zprávy, které jí tehdy obrátily život vzhůru nohama, uplynul přesně rok. Známá televizní tvář detailně popsala pocity a myšlenky, které se jí v onen osudný den honily hlavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy