Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež František se po operaci břicha cítí dobře

Papež František
Papež František
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Papež František se po středeční operaci břicha kvůli kýle cítí dobře, řekl ve čtvrtek jeho ošetřující lékař novinářům. Tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, doktoři očekávají plné zotavení svatého otce.

"Svatému otci se daří dobře, je vzhůru, ve střehu a už se mnou vtipkoval" řekl podle serveru Vatican News doktor Sergio Alfieri, který včera Františka operoval. Zmínil, že nešlo o náhlou operaci, zákrok proběhl bez komplikací a pacient by se měl zcela zotavit v čase, který je pro tuto proceduru běžný.

Papež navštívil římskou nemocnici Gemelli už v úterý, informoval o tom tentýž server. Podle mluvčího Mattea Bruniho absolvoval několik klinických vyšetření a vrátil se do Vatikánu před polednem. Včera ještě absolvoval audience na Svatopetrském náměstí a působil dojmem, že je v dobré kondici.

Papež František strávil v nemocnici Gemelli tři dny už na přelomu března a dubna kvůli zánětu průdušek. AP zase upozornila, že v červenci 2021 bylo současnému papežovi chirurgicky odebráno 33 centimetrů tlustého střeva kvůli vážnému zánětu a zúžení střeva.

Témata:  Papež František

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.