Papež se modlil v kostele Nejsvětějšího srdce v Manámě, který byl postaven v roce 1939. Bahrajn platí na Arabském poloostrově za zemi, která je nejvstřícnější k menšinovým vyznáním. Potvrzuje to i papežova návštěva, která měla křesťanskou komunitu povzbudit. Poprvé jel papež na Arabský poloostrov v roce 2019, kdy strávil několik dní ve Spojených arabských emirátech.

Podle apoštolského vikáře Paula Hindera, který zodpovídá za oblast severní části Arabského poloostrova, v této oblasti působí jen asi 60 kněží, kteří často ve velmi složitých podmínkách poskytují duchovní péči asi dvěma milionům katolíků.

Papež dnes podle agentury AP znovu otevřel i téma politických vězňů. Proti trestu smrti, který Bahrajn uplatňuje, se vyslovil už po příjezdu, kdy se setkal i s králem Hamadem bin Ísou Chalífou.

Bahrajn tvrdí, že dodržuje lidská práva i svobodu slova a že jeho vězeňský systém je v souladu s mezinárodními standardy. Organizace na ochranu lidských práv ale podmínky ve věznicích kritizují a uvádějí, že v nich aktuálně je i 26 lidí odsouzených na smrt, z nichž polovina tento trest dostala za své politické aktivity.