Z římské nemocnice Policlinico A. Gemelli odjel okolo 8:45 středoevropského času na invalidním vozíku a usmíval se, chodník lemovaly desítky příznivců. Než nasedl na přední sedadlo svého vozu, potřásl si rukou s chirurgem, který ho operoval, načež zamával davu a odjel. Podle serveru Vatican News na otázku jednoho z přítomných novinářů na to, jak se mu daří, odpověděl: „Ještě žiju.“

O jeho propuštění informovala světová média v čele s NY Times. Americký deník také upozornil, že byla šestaosmdesátiletá přední postava katolické církve hospitalizována potřetí během posledních dvou let. Podle lékařů by se měl papež František v příštích týdnech vyvarovat námahy, aby se mu rány dobře zahojily. Začátkem srpna má navštívit Portugalsko, kde se konají Světové dny mládeže, a poté na přelomu srpna a září Mongolsko.

Papež František podstoupil operaci kýly minulou středu, tříhodinový zákrok se obešel bez komplikací, informoval Vatikán. Na přelomu března a dubna byl v téže nemocnici hospitalizován kvůli zánětu průdušek, v červenci 2021 mu zase chirurgové odebrali 33 centimetrů tlustého střeva kvůli vážnému zánětu a zúžení orgánu.