reklama

Novináři se Peskova ptali na Putinův zdravotní stav poté, co se na ruském kanálu na platformě Telegram objevila nezdrojovaná zpráva, že prezident v neděli večer utrpěl srdeční zástavu. Zprávu převzala i některá média.

Putin, který je milovníkem juda a dlouhodobě si pěstuje image "akčního muže", oslavil 7. října své 71. narozeniny. Navzdory svému věku zvládá intenzivní pracovní program sestávající ze setkání a veřejných vystoupení, z nichž mnohé jsou vysílány v televizi.

Putin ale dlouhodobě popírá spekulace o dvojnících. Už v roce 2020 popřel dlouholeté nepotvrzené zprávy, že využívá služeb dvojníků, nicméně připustil, že mu v minulosti tato možnost byla z bezpečnostních důvodů nabízena.

Dlouhodobě se také spekuluje o jeho zdravotním stavu. Například loni uvedl telegramový kanál General SVR, který o sobě tvrdí, že má přístup k informacím přímo z Kremlu, že Putin podstoupil na jaře operaci. Ačkoliv nebylo jasné, z jakého důvodu, už loni spekuloval například magazín Newsweek o možnosti rakoviny. I jeho zdroje navíc lékařský zákrok potvrdily.