Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet nových případů koronaviru v Německu dále klesá

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet nových případů koronavirové nákazy v Německu dále klesá. Za posledních 24 hodin Institut Roberta Kocha zaznamenal 21.000 nových nakažených. Před týdnem byl jejich počet o zhruba 2000 lidí vyšší, uvedla agentura DPA. V řadě spolkových zemích vstupuje dnes v platnost další zpřísnění opatření.

Počet nových případů za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel klesl na 216, před týdnem byl o 90 případů vyšší. Za posledních 24 hodin pak v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 372 lidí.

V řadě spolkových zemí, například v Bavorsku, Berlíně či Severním Porýní - Vestfálsku, vstupují dnes v platnost nová zpřísněná pandemická opatření. Před vánočními svátky se centrální vláda dohodla se spolkovými zeměmi na zavedení přísnějších pravidel nejpozději do 28. prosince. Podobu omezení si stanovuje každá spolková země sama, cílem je však omezit počet kontaktů ve sváteční době a zamezit šíření nové varianty omikron.

V Německu, kde žije 83 milionů lidí, se od začátku epidemie potvrdilo přes sedm milionů případů koronavirové nákazy. Skutečné počty jsou však podle odborníků pravděpodobně vyšší. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo bezmála 111.000 lidí.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

8. dubna 2026 17:21

Karlos Vémola má další problém. Úřady mu chtějí zabavit lvici

Zápasník Karlos „Karlos“ Vémola čelí vleklým sporům se státem kvůli chovu svých šelem. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) se již dvakrát neúspěšně pokusilo o fyzické odebrání lvice Elsy, kterou úřady zápasníkovi zabavily už v únoru letošního roku. Hlavním důvodem je skutečnost, že Vémola nedokázal věrohodně doložit původ zvířete, což vede k vážnému podezření na nelegální chov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Proč Trump zase ucuknul? Jedno možné vysvětlení existuje

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.