Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo eviduje po povodních už 156 mrtvých

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet obětí ničivých záplav v Německu se vyšplhal na 156. Informovala o tom dnes podle agentury AFP policie.

Nejvíce postiženou spolkovou zemí je Porýní-Falc, která nyní hlásí 110 mrtvých. Policie vyjádřila obavu, že počet obětí se bude dál zvyšovat.

Do Porýní-Falce dnes přijede německá kancléřka Angela Merkelová. V sobotu oblasti postižené přírodní katastrofou navštívil německý prezident Frank-Walter Steinmeier.

Silné deště působí problémy také v dalších evropských zemích, včetně České republiky. Záplavy měly dopad mimo jiné na železniční spojení mezi Českem a Německem. Se záplavami se potýká i sousední Rakousko.

Témata:  Německo povodně

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.