Šetření ukázalo, že 77 procent lidí je pro zavedení horního věkového limitu pro volené funkce. Tento krok by měl podobnou míru podpory u voličů demokratů i republikánů. Nejvíce respondentů, konkrétně 45 procent, by bylo pro hranici 70 let. Oba favorité prezidentských voleb ji suverénně překračují již nyní.

Nadpoloviční většina dotázaných se také domnívá, že prezidentský úřad je příliš náročný pro člověka nad 75 let. Podle více než tří čtvrtin Američanů jsou u volených zástupců starších 75 let namístě obavy, zda jsou schopni řádně vykonávat svou funkci.

Prezidentské volby se ve Spojených státech amerických uskuteční na začátku listopadu 2024. Demokraté do nich zřejmě vyšlou Bidena, protože se nedá očekávat výraznější vnitrostranická opozice vůči úřadujícímu prezidentovi.

Jasným favoritem republikánských primárek je podle srpnového průzkumu deníku Wall Street Journal exprezident Trump, který nadále navyšuje náskok na soupeře. Nad Ronem DeSantisem pohodlně vede v poměru 59 ku 13 procentům. U floridského guvernéra je navíc patrný opačný trend, jeho preference v poslední době klesají.