Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v Bavorsku zadržela Čecha podezřelého z vraždy v Hustopečích

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Policie v Bavorsku zadržela 50letého muže z Česka, po kterém české úřady pátraly kvůli podezření, že koncem ledna v Hustopečích na Břeclavsku zavraždil svého otce. Na svých internetových stránkách o tom s odvoláním na místní policii informuje deník Bild. Informaci potvrdila jihomoravská policie.

Čech se ve středu objevil u Hinterschmidingu u hlavního silničního tahu ze Strážného na Pasov. Pohyboval se pěšky a členům pohraniční policie se zdál být nápadný, protože byl promoklý a působil zpustle, uvedl Bild. Podle policie muž z místa vraždy v Hustopečích odjel do Českého Krumlova a pěšky pak přešel česko-německou hranici.

Bild.de píše, že po zadržení byl český občan předveden před vyšetřujícího soudce a měl by být předán české justici.

"Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po podezřelém z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku. Hledaného muže na základě Evropského zatýkacího rozkazu ve středu odpoledne zadržela německá policie v Dolním Bavorsku. V nejbližší době budou zahájeny úkony vydávacího řízení zpět do ČR," uvedli dnes čeští policisté na twitteru.

Policisté vyjížděli do bytu v Hustopečích na začátku února, byl tam nalezen muž bez známek života. "Soudní pitva potvrdila podezření kriminalistů, že zemřel násilnou smrtí," uvedli tehdy. Zároveň vyhlásili pátrání po muži, který se vyskytoval poblíž místa činu. "Nesnažte se jej zadržet, může být ozbrojený a nebezpečný," uvedli tehdy.

Témata:  krimi policie Německo

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy