Muž byl zatčen pro podezření z držení útočné zbraně. Nejsou hlášena žádná zranění. Incident není v současné době spojován s terorismem.

"Muž byl zadržen kvůli podezření z držení útočné zbraně," uvedla policie v prohlášení. Podezřelý je ve vazbě, jeho tašku policisté z preventivních důvodů odpálili. "Nemáme hlášení o tom, že by někdo vystřelil, nebo o zraněných z řad policie či veřejnosti," dodal zástupce londýnské policie.

Navzdory incidentu proběhly noční zkoušky na sobotní korunovaci podle plánu. Se zadrženým se zachází jako s člověkem, který má porušené duševní zdraví.

Buckinghamský palác v Londýně slouží jako administrativní sídlo britského krále Karla III., který se v sobotu chystá na svou korunovaci. Král a královna choť, kteří žijí v nedalekém Clarence House, nebyli v době zatčení v Buckinghamském paláci, ačkoli král v úterý v paláci hostil australského premiéra Anthonyho Albanese.

Hlavní superintendant Joseph McDonald řekl: "Policisté okamžitě pracovali na zadržení muže a byl vzat do policejní vazby.

reklama