Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela muže kvůli házení předmětů do areálu Buckinghamského paláce

Buckinghamský palác
Buckinghamský palác
Foto: Pixabay

Londýnská policie dnes zatkla muže před Buckinghamským palácem, který do areálu paláce hodil podezřelé předměty, včetně nábojů do brokovnice. Informoval o tom server BBC s odvoláním na policii, která v prohlášení také uvedla, že na místě provedla kontrolovanou explozi.

Muž byl zatčen pro podezření z držení útočné zbraně. Nejsou hlášena žádná zranění. Incident není v současné době spojován s terorismem.

"Muž byl zadržen kvůli podezření z držení útočné zbraně," uvedla policie v prohlášení. Podezřelý je ve vazbě, jeho tašku policisté z preventivních důvodů odpálili. "Nemáme hlášení o tom, že by někdo vystřelil, nebo o zraněných z řad policie či veřejnosti," dodal zástupce londýnské policie.

Navzdory incidentu proběhly noční zkoušky na sobotní korunovaci podle plánu. Se zadrženým se zachází jako s člověkem, který má porušené duševní zdraví.

Buckinghamský palác v Londýně slouží jako administrativní sídlo britského krále Karla III., který se v sobotu chystá na svou korunovaci. Král a královna choť, kteří žijí v nedalekém Clarence House, nebyli v době zatčení v Buckinghamském paláci, ačkoli král v úterý v paláci hostil australského premiéra Anthonyho Albanese.

Hlavní superintendant Joseph McDonald řekl: "Policisté okamžitě pracovali na zadržení muže a byl vzat do policejní vazby.

Témata:  policie Velká Británie Velká Británie

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy