Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahovala v Nottinghamu. Tři lidé zemřeli, podezřelý byl zadržen

Britská policie, ilustrační fotografie.
Britská policie, ilustrační fotografie.
Foto: Reprofoto ČT

Britská policie v úterý od ranních hodin zasahovala u "zásadního incidentu" v anglickém Nottinghamu. Krátce po půl jedenácté informovala, že ve městě zemřeli tři lidé a další tři utrpěli zranění. V souvislosti s incidentem zadržela jednatřicetiletého muže, který je podezřelý z vraždy.

Policisté byli podle zveřejněného vyjádření přivoláni po čtvrté hodině ranní do ulice Ilkeston Road k nálezu dvou mrtvých na ulici. Třetí oběť byla následně nalezena na Magdala Road. Zároveň došlo ještě k dalšímu incidentu na Milton Street. Tři lidé skončili v nemocnici poté, co do nich najížděla dodávka.

"Je to hrozný a tragický incident, který si vyžádal tři lidské životy. Domníváme se, že tyto tři incidenty mají spojitost. Máme muže ve vazbě," uvedla Kate Meynellová jménem policie. Vyšetřování podle ní probíhá, přičemž detektivové se snaží stanovit, co se přesně stalo.

Místní policie krátce před 9. hodinou informovala na twitteru, že zasahuje u probíhajícího incidentu. Obyvatele dále upozornila, že nejméně šest ulic je kvůli tomu uzavřeno. Ve městě byla také zastavena tramvajová doprava.

Témata:  policie Velká Británie Velká Británie

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:22

11. července 2024 21:11

Evropské státy bojkotují Orbána. Nepošlou ministry na zasedání Rady EU

Švédsko spolu s několika dalšími členskými státy EU nevyšle své ministry na červencová neformální zasedání Rady Evropské unie, která bude předsedat Maďarsko. Tento krok má být protestem proti jednání maďarského premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy