Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zasahovala v Nottinghamu. Tři lidé zemřeli, podezřelý byl zadržen

Britská policie, ilustrační fotografie.
Britská policie, ilustrační fotografie.
Foto: Reprofoto ČT

Britská policie v úterý od ranních hodin zasahovala u "zásadního incidentu" v anglickém Nottinghamu. Krátce po půl jedenácté informovala, že ve městě zemřeli tři lidé a další tři utrpěli zranění. V souvislosti s incidentem zadržela jednatřicetiletého muže, který je podezřelý z vraždy.

Policisté byli podle zveřejněného vyjádření přivoláni po čtvrté hodině ranní do ulice Ilkeston Road k nálezu dvou mrtvých na ulici. Třetí oběť byla následně nalezena na Magdala Road. Zároveň došlo ještě k dalšímu incidentu na Milton Street. Tři lidé skončili v nemocnici poté, co do nich najížděla dodávka.

"Je to hrozný a tragický incident, který si vyžádal tři lidské životy. Domníváme se, že tyto tři incidenty mají spojitost. Máme muže ve vazbě," uvedla Kate Meynellová jménem policie. Vyšetřování podle ní probíhá, přičemž detektivové se snaží stanovit, co se přesně stalo.

Místní policie krátce před 9. hodinou informovala na twitteru, že zasahuje u probíhajícího incidentu. Obyvatele dále upozornila, že nejméně šest ulic je kvůli tomu uzavřeno. Ve městě byla také zastavena tramvajová doprava.

Témata:  policie Velká Británie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:06

Dominik Duka odsloužil mši za Kirka. Přišla kritika, kardinál reaguje

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.