Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté v Miami opět sbírali zbraně pro Ukrajinu, bez otázek

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Úřady v Miami na jihovýchodě Spojených států vymyslely nestandardní způsob, jak přimět obyvatele zřeknout se střelných zbraní. Místní policie slíbila, že všechny zbraně, které jí lidé odevzdají, odešle na Ukrajinu, uvedla stanice BBC na své ruskojazyčné stránce. Výměnou za zbraně úřady slibují dárkové platební karty. A také to, že se zdrží veškerých otázek.

"Všechny odevzdané zbraně budou odeslány na Ukrajinu, což umožní očistit od nich naše ulice," tvrdí radnice.

Za pistoli úřady slibují dárkovou kartu v hodnotě 50 dolarů (asi 1235 Kč), za kulovnici či brokovnici kartu v hodnotě 100 dolarů (2470 Kč) a za útočnou pušku, ať AR-15 či kalašnikova, kartu za 150 dolarů (3705 Kč).

Není to poprvé, co v Miami tímto způsobem sbírají zbraně pro Ukrajinu. Na počátku srpna se v médiích objevilo, že kampaň umožnila odeslat 167 pušek a dalších zbraní do města Irpiň u Kyjeva, kde se během krátkodobé okupace Rusy odehrály masakry civilistů. Starosta města uvedl, že zbraně z Miami poslouží policii a domobraně.

Témata:  USA zbraně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.