Pro polskou rozvědku je Čína podle deníku jedním z nejdůležitějších směrů, na které se zaměřuje. Podobně jako jiné služby zkoumala, nakolik informace o koronaviru mohou být přehnané a sloužit k informační válce a šíření paniky. Ale nakonec jako jedna z prvních v NATO shledala, že koronavirus představuje skutečnou hrozbu a že se epidemie neomezí jen na Čínu, tvrdí deník Gazeta Wyborcza.

Informace polské rozvědky se objevily ve dvou důvěrných bulletinech NATO, k nimž mají přístup spojenecké služby. Nejvážněji k varováním podle zdrojů listu přistoupilo Estonsko, které si udělalo zásoby ochranných pomůcek, jako jsou roušky, kombinézy, dezinfekční roztoky či mobilní laboratoře.

Část zemí, včetně Polska, se ale podle deníku úporně držela teze amerického prezidenta Donalda Trumpa, že míra ohrožení se přehání a slouží propagandě. A tak Polsko ještě v půli února poslalo do Číny zásilku několika tisíc ochranných roušek, které teď chybějí.

Dva poslanci z opozice a z vládní strany, kteří jsou členy výboru pro tajné služby, deníku řekli, že výbor nebyl o žádném varování před blížící se epidemií informován. Z úřadu vlády deník na své otázky dosud nedostal odpověď.