reklama

Žena nepřežila a muž odnesl blíže nespecifikovaným zraněním ruský dělostřelecký útok na Nikopol v Dněpropetrovské oblasti. "Bylo poškozeno elektrické vedení a plynovod," uvedl šéf místní správy Serhij Lysak na facebooku.

V pondělí ráno také zemřeli dva řidiči, osudným se jim stalo ruské ostřelování parkoviště soukromé dopravní společnosti v Chersonu ve stejnojmenné oblasti. Podle zástupce místní správy Oleksandra Prokudina zahájila prokuratura vyšetřování útoku pro podezření ze spáchání válečného zločinu.

Rusové pravidelně ostřelují Cherson a další obce na druhém břehu Dněpru od loňského listopadu, kdy území osvobodila ukrajinská armáda. Ta v uplynulých dnech sdělila, že se jí podařilo zatlačit nepřátele o další tři až osm kilometrů dál od řeky.

Ukrajina se aktuálně obává zejména útoků na energetickou infrastrukturu, které Rusko podnikalo i loni na podzim, kdy údery vedly k plošným výpadkům proudu. Kyjev se proto domnívá, že se útoky budou opakovat také letos. Už dříve varovalo před ruskými údery také britské ministerstvo obrany.