reklama

Vše ale splasklo poté, co se ukázalo, že jde jen o 20 metrů dlouhý, průmyslový airbag, napsal zpravodajský server The Guardian.

Zrnité záběry údajné příšery kolovaly po internetu a jen na nejpopulárnější čínském sociálním serveru - síti Weibo zaznamenaly více než 32 miliónů zhlédnutí. O videu informovala také většina čínských hlavních médií včetně státní televize CCTV.

zdroj: YouTube

Někteří věřili, že viditelná část je vrškem mnohem většího zvířete, které uživatelé internetu brzy překřtili na "příšeru ze Tří soutěsek". Objevily se i teorie, zda se o zrod monstra nepřičinila znečištěná říční voda. Vědci ale možnost existence nového živočišného druhu odmítli a tvrdili, že jde s největší pravděpodobností o obrovského vodního hada.

Minulý týden ale dělníci u nákladního mola po proudu od Tří soutěsek vylovili dlouhý kus mohutné "hadice", který zřejmě uplaval z některého doku, kde sloužil k tlumení nárazů kotvících lodí.

Jang-c’-ťiang je nejdelší a největší asijskou řekou. Táhne se od okraje Tibetu až na východní pobřeží Číny. V současnosti je navíc jednou z nejvíce znečištěných řek, u které si svou daň vybírá jak rychlý průmyslový růst, tak nadměrný rybolov.

Ochránci životního prostředí uvádějí, že tyto faktory ještě znásobila přehrada Tři soutěsky, která je největším hydroelektrickým projektem na světě a dokončena byla v roce 2012. Odhadem třetina všech rybích druhů v řece je ohrožená a delfínovec čínský, který v Jang-c’-ťiang žil odhadem více než 20 miliónů let, vyhynul.

Loading...

1 komentář (Poslední 24.09. 23:18) Napište svůj názor

reklama