reklama

Konzervativce zadržela britská policie na počátku srpna kvůli obvinění ze znásilnění. Politik se mezitím dostal na kauci na svobodu. Podle Hoylea se ale dobrovolně rozhodl, že se nebude po dobu vyšetřování účastnit zasedání Dolní sněmovny.

Jméno dotyčného poslance, který byl v minulosti i členem vlády, Hoyle nesdělil. Dnes poslancům ale řekl, že by podle něj bylo "naprosto nevhodné, aby se o případu na půdě sněmovny dál hovořilo, včetně pokusů o zveřejnění jména onoho poslance".

Zákonodárce, kterému je kolem padesátky, policisté zadrželi 1. srpna kvůli čtyřem různým incidentům. Čelí obvinění ze sexuálního obtěžování i znásilnění. Podle listu The Sunday Times obvinila poslance žena, která kdysi v parlamentu pracovala.

Konzervativní strana obviněného poslance zatím nevyloučila a nepozastavila ani jeho členství, upozornila agentura AFP. Premiér Johnson si za to vysloužil kritiku.

Pouhé dva dny před zadržení zmiňovaného člena Dolní sněmovny britský soud shledal vinným ze sexuálního napadení dvou žen dalšího konzervativního politika a bývalého poslance Charlieho Elphickea. Jeho manželka, která po něm loni získala mandát ve stejném volebním obvodu, následně oznámila, že se s ním nechá rozvést.

reklama