Plameny na ostrově Maui zdevastovaly především historické město Lahaina na západním pobřeží ostrova a zničily kolem tisíce domů. Na místě se angažují záchranáři spolu se speciálně vycvičenými psy pro hledání lidských ostatků, uvedl server The Guardian.

Domy, které byly prozkoumány, jsou označeny oranžovými svítivými křížky. Místa, kde byly nalezeny lidské pozůstatky, jsou identifikována písmeny HR (human remains). Požár, který byl podnícen silným větrem, za nímž byl částečně zodpovědný hurikán, který ostrov minul, postihl město v úterý.

"Havaj čelí bezpochyby jedné z nejhorších přírodních katastrof, která kdy tento ostrov postihla. Momentálně se snažíme spojit lidi a poskytnout jim ubytování a zdravotní péči, jakmile to bude možné," uvedl havajský guvernér Josh Green, který v sobotu dorazil do zasažené Lahainy. Upozornil, že počet obětí pravděpodobně ještě vzroste. Dříve uvedl, že stále chybí stovky lidí.

V důsledku poškozených vysílačů jsou na místě problémy se signálem. Očekává se také, že na západním pobřeží budou přetrvávat výpadky elektřiny několik týdnů. Kvůli nedávné katastrofě je potřeba přístřeší pro zhruba 4500 osob, jak informovaly úřady dříve. V západní části ostrova bylo podle guvernéra zničeno minimálně 2200 domů.