reklama

Od souseda prkno před několika měsíci Branzuela koupil za 2000 pesos (940 korun). Filipínští rybáři je vylovili z moře v srpnu 2018, tedy šest měsíců poté, co uplavalo Falterovi. I když bylo značně pomlácené, značka havajského výrobce Lylea Carlsona na něm byla stále čitelná.

Branzuela je poctivec a fotografii svého čerstvě nabytého prkna výrobci poslal. Carlson se pak o snímek podělil na instagramu, kde se zmínil o majiteli Falterovi. "Bylo to prkno z Havaje, nedokázal jsem tomu uvěřit," přiznává osmatřicetiletý Filipínec.

Uvěřit nemohl ani Falter. "Když jsem spatřil tu fotografii, myslel jsem, že je to vtip," citovala ho agentura AFP.

Pětatřicetiletý Američan začal surfovat před 15 lety na Floridě a nakonec se usadil na Havaji. Věnuje se tomuto sportu ve vysokých vlnách. Na filipínský ostrůvek se pro své prkno vydá, jakmile to omezení zavedená kvůli koronaviru dovolí. "Dokázal jsem s ním mnoho, má pro mne velký význam," přiznal.

Právě s tímto prknem Falter absolvoval v roce 2016 závod pořádaný na památku surfaře Eddieho Aikaua v zátoce Waimea havajského ostrova Oahu. Vlny tehdy byly vyšší než 20 metrů.

Falter si chce sice své prkno odvézt zpět, ale Branzuelaovi nabídne náhradou surf pro začátečníky a navíc mu ještě dá pár lekcí. Než se za ním bude moci vydat, dává zatím dohromady sbírku pro Branzuelaovu školu.

reklama