Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár na trajektu v Bangladéši si vyžádal nejméně 37 mrtvých

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: worldbulletin.net

Při mohutném požáru trajektu na jihu Bangladéše dnes přišlo o život nejméně 37 lidí a více než 70 jich bylo zraněno. S odkazem na hasiče o tom píše agentura AP.

Požár na lodi na řece Sugandha propukl nedaleko břehů okresu Džhalokati. Příčina požáru zatím nebyla objasněna. Pátrání po dalších možných přeživších pokračuje.

Podobné nehody se v Bangladéši stávají poměrně často vzhledem k nedodržování předpisů a přeplňování lodí, píše AP. Bangladéš má přibližně 130 řek a lodě, zejména na jihu a severovýchodě, tam jsou hlavní formou dopravy.

V dubnu po kolizi trajektu s dalším plavidlem nedaleko bangladéšského hlavního města Dháka přišlo o život 25 lidí.

Témata:  požáry Bangladéš lodní doprava

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.