Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár na trajektu v Bangladéši si vyžádal nejméně 37 mrtvých

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: worldbulletin.net

Při mohutném požáru trajektu na jihu Bangladéše dnes přišlo o život nejméně 37 lidí a více než 70 jich bylo zraněno. S odkazem na hasiče o tom píše agentura AP.

Požár na lodi na řece Sugandha propukl nedaleko břehů okresu Džhalokati. Příčina požáru zatím nebyla objasněna. Pátrání po dalších možných přeživších pokračuje.

Podobné nehody se v Bangladéši stávají poměrně často vzhledem k nedodržování předpisů a přeplňování lodí, píše AP. Bangladéš má přibližně 130 řek a lodě, zejména na jihu a severovýchodě, tam jsou hlavní formou dopravy.

V dubnu po kolizi trajektu s dalším plavidlem nedaleko bangladéšského hlavního města Dháka přišlo o život 25 lidí.

Témata:  požáry Bangladéš lodní doprava

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 8:44

5. července 2025 18:22

Marek Eben pronesl na filmovém festivalu ve Varech nečekaný projev. Rozbrečel nejednoho diváka

Zahájení 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos neslo v mimořádně emotivním duchu. Poprvé po mnoha letech chyběla klíčová postava celého podniku – herec a dlouholetý prezident festivalu Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let. Jeho památku dojemně připomněl Marek Eben (67), který festivalem tradičně provází.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy