Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozdvižení v Rakousku. Protiteroristická jednotka zlikvidovala krávu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

"Od kdy musíme v Rakousku používat metody jako na Divokém západě?", kritizovala podle internetového portálu deníku Der Standard akci protiteroristů Martina Pludová z organizace na ochranu zvířat Vier Pfoten (Čtyři tlapky). Je podle ní smutné, když si policie nedokáže se zvířetem, které zachvátila panika, poradit jinak, než že ho tímto způsobem "popraví". Na místo měl být přivolán veterinář nebo myslivci, uvedla.

??Mit 8 Schüssen getötet ?? Wir nehmen Stellung zur Tötung der entlaufenen Kuh in Tirol➡️Seit wann müssen wir in Österreich solche Wildwest-Methoden anwenden? Es ist ein Armutszeugnis, dass sich die Beamten nicht anders zu helfen wissen?https://t.co/0MGkzrum7Y

— VIER PFOTEN (@VIERPFOTEN) December 12, 2019

Zástupci Cobry ale zásah obhajují. Připomínají, že incidentu přihlížel dav lidí. "Jejich ochrana a zajištění dopravy jak na železnici, tak na silnici, má nejvyšší prioritu," vysvětlil Harald Gonner, regionální velitel jednotky Cobra.

Témata:  Rakousko krávy zajímavosti zemědělci

Související

Aktuálně se děje

6. února 2026 21:00

6. února 2026 17:02

Prezident Pavel půjde příští týden na policii

Prezident Petr Pavel se chystá k důležitému kroku v aktuální kauze kolem SMS zpráv, které obdržel jeho poradce Petr Kolář. Jak hlava státu potvrdila v pátečním rozhovoru pro Radiožurnál, pravděpodobně již příští týden zamíří na policii, aby v celé věci podala vysvětlení. Kriminalisté se případem začali zabývat poté, co prezident upozornil na nestandardní komunikaci ze strany ministra zahraničí a předsedy hnutí Motoristé sobě Petra Macinky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy