reklama

Po pouhých dvou hodinách od inaugurace má Bidenův účet přes 2,5 a účet Harrisové dokonce více než šest milionů sledujících.

Twitterový účet @POTUS, jehož uživatelské jméno je zkratkou pro funkci prezidenta Spojených států, vznikl za Baracka Obamy. V roce 2017 jej převzal Donald Trump, který ale používal převážně soukromý účet @realDonaldTrump. Ten sledovalo 88 milionů lidí, po vpádu Trumpových příznivců do Kapitolu na počátku ledna jej ale společnost Twitter trvale zablokovala kvůli "nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem".

Biden dnes ve skutečnosti nezískal hesla ke starému účtu. Twitter se totiž rozhodl, že "povýší" Bidenův dosavadní soukromý účet na prezidentský. Stejně postupoval i v případě Harrisové.

V prvním příspěvku na twitteru ve funkci prezidenta Biden napsal, že Spojené státy nesmí ztrácet čas v boji s výzvami, kterým čelí. "Proto dnes zamířím do Oválné pracovny, abych se hned pustil do práce," uvedl.

Viceprezidentka Kamala Harrisová, která získala po Mikeovi Penceovi účet @VP, napsala, že jí je ctí být viceprezidentkou. "Připravena sloužit," píše v tweetu připnutém v záhlaví.

Kromě Bidena a Harrisové získala po své předchůdkyni Melanii Trumpové twitterový účet také nová první dáma Jill Bidenová. Na účtu @FLOTUS ji sleduje již před 860.000 lidí.

reklama