Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při dvou nehodách na jihovýchodě Turecka přišlo dnes o život 32 lidí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Nejméně 32 lidí dnes zahynulo při dvou dopravních nehodách na jihovýchodě Turecka. V obou případech vozidla narazila do davu lidí srocených u jiné dopravní nehody, informovala s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

Ve městě Derik v provincii Mardin zemřelo 16 lidí při nehodě kamionu, který najel do lidí, kteří pomáhali u jiné nehody, uvedl dnes večer turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Na 29 dalších lidí bylo podle něj při nehodě zraněno, z nich osm je v kritickém stavu.

Stejný počet obětí na životech si vyžádala dopravní nehoda, která se přihodila dnes dopoledne asi 250 kilometrů západně odtud. Autobus při ní narazil do sanitky, hasičského vozu a automobilu patřícího novinářům, kteří přijeli na místo dřívější dopravní nehody na silnici mezi Gaziantepem a Nizipem. Mezi mrtvými jsou podle guvernéra provincie Gaziantep Davuta Güla kromě pasažérů z autobusu tři hasiči, dva záchranáři a dva novináři.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Turecko

Související

Aktuálně se děje

11:35

Khloé Kardashian přiznává strach z účasti na zápasech Tristana Thompsona

Khloé Kardashian otevřeně promluvila o úzkosti, kterou v ní vyvolává účast na zápasech bývalého partnera Tristana Thompsona. Přesto se rozhodla dopřát svým dětem možnost vidět otce hrát a vyrazila s nimi do Clevelandu. I přes obavy z reakcí okolí nakonec upřednostnila rodinný moment, který si True naplno užila, a Khloé byla ráda, že se nenechala strachem odradit.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy