Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při střelbě v supermarketu Walmart v americké Virginii zahynulo sedm lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Střelba v supermarketu Walmart ve městě Chesapeake v americkém státě Virginie si v noci na dnešek vyžádala životy šesti lidí a útočníkův, píše agentura AP s odkazem na policii. Původně policie informovala o až deseti obětech na životech. Podle jejího představitele v tu dobu ve velkém obchodě ještě pátrala po lidech, kteří by mohli být zranění.

Muž, který byl považován za vedoucího obchodu, podle médií zahájil palbu a poté obrátil zbraň proti sobě. Podle policejního mluvčího Lea Kosinského útočník zahájil střelbu uvnitř supermarketu a jednal sám. Kosinski nesdělil, jak útočník zemřel, ale domnívá se, že policie nestřílela. Mluvčí místní nemocnice Mike Kafka uvedl, že z Walmartu bylo do nemocnice přivezeno pět zraněných pacientů. Bližší podrobnosti o jejich zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Policejní hlídky k supermarketu vyrazily v úterý po 22:00 místního času (dnes po 4:00 SEČ). Policie zatím o motivu útoku neinformovala.

Společnost Walmart uvedla, že je "touto tragickou událostí šokována". Dodala, že úzce spolupracuje s bezpečnostními složkami.

Demokratický senátor za stát Virginie Mark Warner na twitteru napsal, že je "znechucen zprávami o další masové střelbě". Demokratka Louise Lucasová, která je členkou virginského státního zákonodárného shromáždění, uvedla, že je "naprosto zdrcena" tím, co označila za poslední případ "hromadné střelby v Americe". "Nedám pokoj, dokud nenajdeme řešení, jak ukončit epidemii násilí páchaného střelnými zbraněmi v naší zemi," uvedla na twitteru.

Útok se odehrál jen několik dní poté, co střelec zahájil palbu v gay klubu v americkém státě Colorado, kde zabil pět lidí a 17 dalších zranil. V roce 2019 si střelba v obchodě Walmart v texaském El Pasu vyžádala 23 mrtvých.

Témata:  USA střelba v USA

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.