reklama

Vietnamská organizace na ochranu lidských práv dnes uvedla, že jednou z obětí je patrně mladá Vietnamka, která před smrtí napsala své matce.

Jedenáct těl z kamionu převezly do nemocnice ve městě Chelmsford sanitky soukromé firmy, které doprovázela policejní eskorta. Pitva má zjistit příčinu smrti, o které se zatím v Británii spekuluje. Nákladový prostor, kde se mrtví našli, byl podle médií vybaven mrazírenskou jednotkou. Teplota v něm mohla klesnout až k minus 25 stupňům Celsia.

Těla 39 dospělých našla policie hrabství Essex v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade ve městě Grays východně od Londýna. Návěs, ve kterém mrtví byli, podle dosavadních informací přijel do Británie z belgického přístavu Zeebrugge. Z anglického přístavu Purfleet jej tahačem odvezl řidič ze Severního Irska, kterého policie zadržela. Kdy se lidé do kamionu dostali a zda o nich řidič věděl, není jasné.

Další dvě osoby, které policie zadržela dnes, jsou podle britského tisku manželé ze severozápadní Anglie, kteří kamion dříve vlastnili, ale před rokem jej prodali jedné irské firmě.

Ve čtvrtek policie oznámila, že se domnívá, že mrtvými jsou čínští občané - 31 mužů a osm žen. Také čínský státní deník Global Times ve čtvrtek napsal, že čínské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že mrtví jsou z Číny. Čínské velvyslanectví v Londýně dnes ale zveřejnilo prohlášení, podle kterého stále není možné státní příslušnost mrtvých potvrdit. Do Essexu ambasáda vyslala zvláštní tým, který je v kontaktu s místní policií.

Global Times v dnešním komentáři napsal, že Británie a další evropské země musejí přijmout část zodpovědnosti za smrt 39 lidí.

Jedna organizace na ochranu lidských práv z Vietnamu dnes na twitteru uvedla, že v kamionu nejspíš zemřela i šestadvacetiletá Vietnamka. Mladá žena přes mobilní telefon své matce napsala, že nemůže dýchat a že se dusí, a od té doby se neozvala. Organizace nevyloučila, že mezi oběťmi je více Vietnamců. Britská policie to zatím nekomentovala.

Loading...

2 komentáře (Poslední 27.10. 05:38) Napište svůj názor

reklama