"Polovina Ruska podporovala Prigožina, polovina Putina," řekl Zelenskyj v exkluzivním rozhovoru pro CNN. Některé ruské regiony podle něj nevěděly, na kterou stranu se mají během vzpoury přiklonit. "Všichni vidíme ten proces, který ukazuje, že polovina ruské populace je na pochybách," konstatoval ukrajinský prezident.

Podle hlavy státu, který Rusko na konci loňského února napadlo, udělá Putin všechno možné, aby vynuloval slávu wagnerovců. "Bude se od toho všeho distancovat ve snaze sjednotit společnost," podotkl.

Ruský prezident se podle ukrajinského protějška v poslední době zřetelně stáhl do ústraní. "Kam po všech těch událostech zmizel? Jen výjimečně vyrazí do ulic. Vidíme ho v kancelářích a podobně, ale nikdy ho nespatříme venku," dodal Zelenskyj.

Rusko zažilo předminulou sobotu ozbrojenou vzpouru vedenou wagnerovci a především jejich šéfem Prigožinem, který před jejím začátkem prohlásil na telegramu, že ruské ministerstvo obrany zaútočilo na jeho síly.

Žoldnéři nejprve obsadili veškerá klíčová místa v Rostově na Donu. Následně se vydali směrem na Moskvu, kam ale nedojeli. Prigožin totiž večer oznámil, že po domluvě s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny, což se také stalo. Podle uzavřené dohody se následně přesunul do Běloruska.