Od sobotního večera panují nejasnosti ohledně místa pobytu Prigožina, který organizoval protestní tažení směrem na Moskvu s pomocí svých mužů. Kreml dříve uvedl, že Prigožin se má přesunout do Běloruska podle dohody o ukončení vzpoury.

Podle skupiny Hajun dnes ráno přistálo Prigožinovo letadlo na letišti Mačuliščy u Minsku. Stejně tak na letišti údajně přistálo další soukromé tryskové letadlo, které dorazilo z Petrohradu.

Od pondělí kolují neoficiální zprávy o tom, že Prigožin a jeho muži přicházejí na území Běloruska. Nicméně skupina tyto informace v pondělí večer zpochybnila a uvedla, že "nikdo z Bělorusů zatím neviděl na našem území žádné kolony Wagnerovců."

Podle informací ruského investigativního portálu Vjorstka by se do Běloruska měli přesunout i bojovníci Wagnerovy skupiny. V souvislosti s tímto přesunem se údajně buduje tábor, který má sloužit pro přibližně 8000 lidí.

Vzpoura, kterou v pátek večer rozpoutal proti ruskému armádnímu velení šéf Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, v sobotu k večeru skončila, když lídr wagnerovců opustil velitelství ruské armády v Rostově a po něm z města odjeli i jeho vojáci.

Prigožin ani jeho muži, kteří se zúčastnili vzpoury a pochodu na Moskvu, nebudou stíháni. Podle Kremlu to vyplývá z dohody, kterou zprostředkoval běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Trestní obvinění šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina bylo a byl poslán do sousedního Běloruska, potvrdil podle CNN mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. "Prigožin má od ruského prezidenta Vladimira Putina záruky, že v rámci dohody opustí zemi," uvedl Peskov v sobotu.

Prigožin byl následně spatřen, jak opouští velitelství ruské armády v Rostově. Peskov uvedl, že "nedokáže odpovědět na otázku", jakou pozici v Bělorusku zaujme a co tam bude dělat. Město podle záběrů na telegramu následně opustil i konvoj wagnerovců, což potvrdil i ruský guvernér. Žoldnéři převzali město v časných ranních hodinách, ale Prigožin jim později nařídil stáhnout se, na základě dohody s Vladimirem Putinem zprostředkované Lukašenkem.

Bývalý ruský poslanec Sergej Markov po ukončení vzpoury pro CNN uvedl, že Prigožin nikdy nebyl pro Putina hrozbou. Tvrdí také, že Putinova popularita je nyní "asi 80 procent". O situaci hovořili i lídři Velké Británie, USA, Francie a Německa a zopakovali svou pokračující podporu ukrajinské suverenitě. V kontaktu jsou také ministři zahraničí zemí G7.