Na ní tvrdí, že nikdo z nich nesouhlasil s podpisem smlouvy s ministerstvem obrany. To chtělo, aby skupina ukončila existenci k 1. červenci. „Nikdo nesouhlasil s podpisem smlouvy s ministerstvem obrany, což každý velmi dobře ví podle současné situace a ze zkušenosti ze speciální vojenské operace, protože by to vedlo ke kompletní ztrátě bojeschopnosti,“ zdůraznil.

Někteří jedinci ale s ministerstvem obrany smlouvy podepsali, jak posléze přiznal. „Bojovníci, kteří se rozhodli, že jsou připraveni přesunout se k ministerstvu obrany, tak učinili. Jde ale o minimální číslo, zhruba o jedno až dvě procenta. Byly předloženy všechny argumenty pro zachování Wagnerovy skupiny, ale žádný nebyl realizován,“ dodal Prigožin. 

„Nečiní pokání ze svých činů,“ podotkl ruský válečný bloger Colonelcassad s tím, že při svém tažení na Moskvu zabil 30 lidí.

Prigožin uvedl, že se chce vyhnout ruskému krveprolití a že pochod byl demonstrací protestu. „Přes noc jsme ušli 780 kilometrů. Do Moskvy zbývalo 200 kilometrů,“ řekl na hlasové nahrávce.

Podle CNN ale neexistují žádné důkazy, že by se wagnerovci nacházeli tak blízko ruské metropole. Nejdále byla jejich aktivita zaznamenaná v Lipecké oblasti.

Palba na vrtulníky a letadla ruských vzdušných sil prý byla nezbytným opatřením. „Ani jeden voják na zemi nebyl zabit. Litujeme, že jsme byli nuceni útočit na letadla. Ale tato letadla shazovala bomby a prováděla raketové útoky,“ vylíčil Prigožin.

Podotkl, že mu podal pomocnou ruku běloruský lídr Alexandr Lukašenko. „V tuto chvíli podal pomocnou ruku Lukašenko a nabídl, že najde řešení pro další práci Wagnerovy soukromé vojenské skupiny v právním rámci,“ dodal. V Bělorusku má být Prigožin v exilu.

Mezitím obnovují svou činnost náborová střediska wagnerovců ve městech Ťumeň a Novosibirsk. „Korespondent agentury TASS hlásí, že reklamní plakáty byly opět vyvěšeny u vchodu do centra Novosibirsku. V sobotu byly transparenty odstraněny a centrum přestalo fungovat,“ píše americká stanice CNN s odvoláním na ruskou agenturu TASS.